Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Ograniczmy do minimum wszelkie media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami naszego zgłębiania Misterium Paschalnego poprzez czynny udział w bardzo bogatej liturgii.

Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

Program tegorocznej Paschy oraz adoracji rozdadzą ministranci po Mszy św. Jest on również dostępny na parafialnej stronie internetowej.

Wielki Wtorek. Spowiedź św. w godz.:

9:00-10:30,
11:00-12:30,
15:00-16:30,
17:00-18:30

W tym dniu w kościele przy ostatnich ławkach, do skarbonek będzie można złożyć ofiarę, na kwiaty do Bożego Grobu.

W Wielki Czwartek rano w katedrze odprawia się Mszę Świętą Krzyżma (10.00), podczas której pobłogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania. Duchowieństwo odnowi przyrzeczenia kapłańskie.

W naszym kościele celebrowana jest w tym dniu jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00 na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W czwartek Parafialne Koło Caritas będzie rozprowadzać po Mszy św. Chleby Miłosierdzia.Celem jest zebranie funduszy na potrzeby najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Ta akcja uczy nas otwarcia na drugiego człowieka w najbliższym nam środowisku jakim jest parafia.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tego postu). Jeszcze w Godzinie Miłosierdzia Bożego (16.00) rozpoczniemy nabożeństwo Drogi krzyżowej (od GOK-u) w czasie którego odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. W kościele odprawimy Liturgię Wielkiego Piątku (godz. 17.00)
Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Godziny święceń pokarmów w programach.
W sobotni wieczór o godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna ma wspaniałą treściowo i obrzędowo, uroczystą oprawę. Wszyscy powinniśmy być na tej liturgii.

Rezurekcję odprawimy tradycyjnie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Do czynnego udziału zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie i organizacje na czele z Strażakami i orkiestrą.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościółw ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Kobyle; Bujak, Ostrowska, Korzeniowski, Stankiewicz, Surma, Urban, Król. Sprzątanie w sobotę po Wigilii Paschalnej.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

Zebranie wiejskie w Pułankach dzisiaj 13 kwietnia godz. 16:00 w Domu Ludowym

Scroll to Top