Niedziela 14 zwykła

Msza Święta codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. wieczorem z kazaniem i modlitwa różańcowa.

Z 12/13 lipca (z piątku na sobotę) będziemy gościć w naszej parafii ok. 100 pątników z 40 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki ze Strugi do Miejsca Piastowego. Chętnych do zapewnienia noclegu proszę by zgłaszali się w zakrystii informując ilu pielgrzymów przyjmą. Bardzo prosimy o życzliwość i możliwość zapewnienia sobie w ten sposób Bożego błogosławieństwa.

Kancelaria parafialna w okresie wakacji jest czynna w piątki 16.30 do 18:00.

W tym tygodniu patronują nam:
8 lipca Św. Jan z Dukliur. ok. 1414 w Dukli, zm. 29. 09.1484 we Lwowie. franciszkanin konwentualny, pod koniec życia w surowszej gałęzi zakonu bernardynach.
11 lipca – święty Benedykt z Nursji, opat, patron Europy, pokoju, pracy i ludzi konających. Żył na przełomie V i VI wieku, wiele lat spędził w założonym przez siebie klasztorze na Monte Cassino.
12 lipca – święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, który porzucił godność kapelana cesarza, by podążyć śladami świętego Wojciecha. Żył na przełomie X i XI wieku. Ewangelizował Słowian i Prusów.
13 lipca – święci Andrzej Świerad i Benedykt. Żyjący w XI wieku pustelnicy prowadzili niezwykle surowe życie, ukazując najwyższą wartość życia duchowego.

Bóg zapłać wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak Osiedle Młodość i Ogrodowa; Tęcza, Szymkowicz, Majewska, Niemiec, Kubiak.

Bardzo serdecznie dziękujemy byłemu panu sołtysowi Ryszardowi Czernickiemu za wieloletnią współprace z Urzędem Parafialnym. Gratulujemy wyboru na sołtysa Frysztaka panu Andrzejowi Kubiakowi i zapraszamy do współpracy, na co pan sołtys chętnie przystał.

W przyszłą niedzielę 14 lipca po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka prowadzona przez Szkolny Caritas na rzecz rehabilitacji Adasia Głoda, 10 letniego naszego parafianina, mieszkańca Glinika Dolnego, który uległ wypadkowi. 

Trwają zapisy do rozlicznych szkół w tym do Medycznej Szkoły Policealnej w Rzeszowie z internatem i stołówką. Stosowny plakat i ulotki w przedsionku kościoła.

Wójt Gminy Frysztak informuje mieszkańców, że odbędą się zebrania wiejskie wyborcze: W dniu 14 lipca 2024 r. W sołectwie Pułanki o godzinie 1600 w budynku wiejskim w Pułankach oraz w sołectwie Widacz o godzinie 1600 w budynku wiejskim w Widaczu.

Bardzo się cieszę, że możemy oddać w ręce Parafian książkę a właściwie album, która powstała w ostatnim czasie; Kościół pw. Narodzenia NMP w latach 1924-2024 we Frysztaku. Jest to pozycja wydana z okazji 100 lecia rozpoczęcia budowy naszego kościoła parafialnego w październiku 1924 roku. W książce znajdziemy zarys dziejów budynku kościoła starego i obecnego opracowany przez ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca, historię wojenną, wspomnienia o pracach powojennych oraz remoncie muru, malowaniu kościoła i budowanie plebanii. Oddzielny rozdział stanowią prace budowlane i remontowo-konserwatorskie wykonane w ostatnich latach 2005-2023. Wszystko opatrzone pięknymi zdjęciami wykonanymi nieodpłatnie przez pana Bogdana Kalisza, za co serdecznie dziękujemy. Więcej jest zdjęć z historii i współczesności niż tekstu, bo taki był zamysł autorów. Publikacja jest symbolem wdzięczności dla tych parafian, którzy w ostatnim dwudziestoleciu swoimi ofiarami finansowali wszystkie prace i finansują po dzień dzisiejszy.
Książka finansowana jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z niewielkim wkładem Parafii. Publikacja jest bezpłatna, o czym informuje nas ostatnia strona książki z opisem ofiarodawców. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji czy to przez napisanie projektu, redakcję, opracowanie koncepcji, udostępnienie zdjęć, grafik, pisanie tekstów, korektę, druk i papierollogię.

Niemniej jednak rozprowadzanie publikacji jest doskonałą zachętą, aby z tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz trwających prac nad renowacją i modernizacją terenów wokół budynków kościelnych oraz zmianą poszycia dachowego na budynku parafialnym, które to prace rozpoczniemy w sierpniu. W tym tygodniu rozpoczniemy również prace uzupełniające przy tynkach na budynku kościoła. Ubytki powstały w wyniku odparzenia tynku na łączeniach z kamieniem. Mokry tynk i szybki mróz to najgorsza pogoda dla wapiennych elewacji połączonych z kamieniem na przełomie jesieni i zimy.

Scroll to Top