Niedziela 10 zwykła

Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odmówimy dziesiątek różańca – tajemnicą Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej – w intencji świętości małżeństw i rodzin.

Niech miesiąc czerwiec przybliża nas do Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny, on też miłosierdzia dostąpi.

Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 z Litanią do Serca Pana Jezusa. W środę będziemy obchodzić uroczystość 40 lecia istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Msza św. o godz. 9.00.

W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i rozważania wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej a zwłaszcza studentów klasy VII klasy Szkoły Podstawowej.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak Plac Św. Floriana i ul. Kwiatową; Mikuszewska, Król, Kłos, Steczkowska, Tyburska.

W tym tygodniu patronują nam:
11 VI – Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła.
13 VI – Święty Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, czczony i kochany od wieków na całym świecie.
14 VI – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau.

Scroll to Top