Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Dzisiaj zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza Święta, godz. 17.00.

Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze w. o godz. 7.00 9.00 i 18.00.

W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek 24 maja, w wspomnienie Maryi – jako Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godzinie 18.00 po Mszy św.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszejna Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie klasy III w liczbie 37 przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i osób zainteresowanych w piątek 24 maja od godz. 17.00.- 18.00. Do spowiedzi niech przystąpią również dzieci klasy IV, które w Uroczystość Bożego Ciała 30 maja o godz. 10.30 będą przeżywać Rocznicę Komunii św.

Bóg zapłać rodzinom z Frysztaka, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziców dzieci z klasy III idących do Pierwszej Komunii św.

Scroll to Top