Niedziela 5 Wielkanocna

W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30 czyli przed Mszą św. popołudniową. Rano w tygodniu Msza św. o godz. 7.00

Bieżmy udział udział w tych nabożeństwach, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach, zapalmy lampy oliwne i umajmy je kwiatami. Gdzie dalej do kościoła gromadźmy się przy kapliczkach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy wieczorny Apel Jasnogórski.

W czwartek 2 maja Dzień Flagi. Zachęcamy Parafian do wywieszenia flag na domach.

W piątek 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym. 7.00, 9.00. 10.30. 12.00 i 16.00.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian na czele z strażakami, którzy będą obchodzić swoje święto w raz z innym strażakami z gminy Frysztak. Na mszy św. uroczyste wprowadzenie relikwii Świętego Floriana do naszej świątyni. Po uroczystościach w kościele, przejdziemy na Plac Floriana, aby oddać cześć Świętemu i uhonorować Strażaków wyróżnieniami. Porządek uroczystości przypomina także okoliczny plakat.

W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Pierwszy piątek to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. rano i wieczór. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości NMP Królowej przypadającej w tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę Nabożeństwo pierwszych sobót fatimskich. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, z rozważaniem oraz śpiew Litanii do Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Bóg zapłać rodzinom , które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak ul. Mikołaja Frysztackiego; Fortuna, Prokop, Grela, Słowik, Koś . Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość sprzątanie świątyni we czwartek 2 maja po nabożeństwie.

W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 1 maja – święty Józef Rzemieślnik, patron pracujących. W tym dniu modlimy się, aby każda praca była drogą prowadzącą do świętości i spełnieniem powołania; – w czwartek,
2 maja – święty Atanazy, biskup Aleksandrii na przełomie III i IV wieku, wybitny nauczyciel wiary;
– w sobotę, 4 maja – święty Florian, męczennik z początku IV wieku. Jest patronem strażaków, hutników, miasta Krakowa i archidiecezji katowickiej.