Poniedziałek Wielkanocny

Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba. Baczmy jednak, by formy tej radości i kultura naszej zabawy, były godne i roztropne.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

Dziś, w Poniedziałek Wielkanocny, w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Papieską Akademię Teologiczną, Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne katolickie uczelnie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek Adorację po Mszy św. wieczornej poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych objętych posługą pierwszych piątków. Wieczorem nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. wotywna. Spowiedź, codziennie półgodziny przed Mszą św. a w piątek od godz. 17.30
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Fatimskich. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, następnie Msza św. z rozważaniem.

Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przynieśmy do kościoła nasze wielkopostne skarbonki; złóżmy je w koszach przy wejściu do nawy głównej – zostaną one przyniesione jako dary ofiarne do ołtarza.
W niedzielę Miłosierdzia o godz. 14:00 na plebanii odbędzie się spotkanie wielkanocne przy wspólnym stole dla osób samotnych.

W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.Bóg zapłać kapłanom za posługę w konfesjonale i głoszone słowo Boże o raz przygotowanie liturgii. Twórcom ciemnicy i grobu Pańskiego na czele z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z Pułanek i Glinika Dolnego, Twierdzy. Liturgicznej służbie ołtarza, scholii, chórowi i panu organiście.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym strażakom za trzymanie warty przy Bożym Grobie, żywy udział w liturgii oraz zabezpieczenie ruchu na drodze w czasie Drogi Krzyżowej wraz z Policją, oraz w czasie procesji rezurekcyjnej. Orkiestrze za uświetnienie Mszy św. rezurekcyjnej. Dziękujemy tym, którzy wsparli zbiórkę darów w sklepach, zrobili paczki i je rozwieźli. Dziękujemy wszystkim którzy poprzez modlitwę, swoją obecność oraz składane ofiary przyczynili się do piękna tych uroczystości. Bóg zapłać za dary na wielkanocny stół firmom; Tara i Stara Wędzarnia oraz Panu Jerzemu za upieczone chlebki. Cieszymy się, że jest coraz większa świadomość uczestnictwa w Triduum Paschalnym przez Parafian.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Piekna praca. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak ul. Braci Dymnickich; Rzeźnikiewicz oraz ul. Gołębiowskiego; Wiśniowski, Motyka, Pękosz, Staryszak.

Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych kolejnych dni Zmartwychwstania Pańskiego!

Scroll to Top