Niedziela 6 zwykła

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem Ku trzeźwości z Kościołem. Dzisiejsza niedziela i najbliższy tydzień jest czasem przepraszania Pana Boga za grzechy nietrzeźwości, za wszelkie krzywdy wyrządzone pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków. Modlimy się za zniewolonych różnymi nałogami, zwłaszcza pijaństwem, polecamy tych, którzy podejmują dobrowolnie dar abstynencji.

Tegoroczny Karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, 14 lutego, wypada Środa Popielcowa.Rozpoczyna ona czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko co ziemskie powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, wzywa do oczyszczenia, które wiedzie do zmartwychwstania. Zatem Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14 do 60 roku życia. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
W Środę Popielcową Msze św. z obrządem posypania głów popiołem będą odprawione o 7:00, 9:00 i 17:00

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.

Od środy popielcowej przez trzy dni będą trwały Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego prowadzone przez nauczycieli i wychowawców pod przewodnictwem duchowym ks. Artura. Prosimy o modlitwę w intencji tych

ćwiczeń duchowych. Rodziców obligujemy aby dopilnowały swoje pociechy do codziennego uczestnictwa. W tym roku od 15 października będziemy przezywać Misje święte, dlatego w okresie Wielkiego Postu nie będzie rekolekcji parafialnych.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa Wielkopostne.
W każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci i 17.00 dla starszych oraz w niedzielę o godz. 6.30 wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzać będziemy Drogę Krzyżową.
W niedzielę o godz. 15.00 rozpamiętywać będziemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.

W sobotę 17 lutego po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński jako dalsze przygotowanie do małżeństwa. Do tego rodzaju katechezy są zobowiązani wszyscy po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Na Kurs zapraszamy młodzież z ostatnich klas szkół średnich i zawodowych oraz starszą, która zamierza w przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Kurs przewiduje 12 spotkań ich termin ustalimy na pierwszym spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościółw ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni: Mokrzycki, Grzebień, Dudek, Knap, Wyssogota-Zakrzewski.

Scroll to Top