Niedziela 1 Adwentu

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 obejmuje temat Uczestniczę we wspólnocie Kościoła, który wyrósł z powszechnego dziś przekonania o konieczności odnowy Kościoła, jego ducha, życia i misji. Program ma pomóc naszemu Kościołowi w postawieniu pierwszych kroków w realizacji dzieła. Dziękujemy Agnieszce, Piotrowi i Bogdanowi za wykonanie banneru.

Wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Panaa w tym roku wyjątkowo krótki. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

Zapraszamy wszystkich parafian – zwłaszcza dzieci na codzienne Roraty o godz. 7:00.W blasku światła lampionów i świec, chcemy rozbudzić w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Adwentowe oczekiwanie poprowadzi ks. Artur. W tegorocznym Adwencie budować będziemy szopkę ze św. Franciszkiem. Pierwszego dnia Rorat dzieci otrzymają tablicę informacyjną o budowie, a w następnych dniach odpowiednie materiały budowlane. Wzorem lat ubiegłych składajmy karteczki z imieniem i nazwiskiem, celem codziennego rozlosowania niespodzianek.

W dniach od 7-10 grudnia będziemy przeżywać spotkanie z Biblią w sercu i w rodzinie. Nauki prowadził będzie ojciec redemptorysta Stanisław Kiełbasa. Program spotkań dostosowany do Mszy św. w tym uroczystości Niepokalanego
7.12.2023 – Czwartek – Biblio, Ojczyzno moja… 17.00
8.12.2023 – Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM – „Maryja słuchała i rozważała” Msze św. o godz. 7.00, 9.00 17.00. Przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
9.12.2023 –Sobota – Uczyńcie co Wam mówi Syn…” 7.00 i 17.00
10.12.2023 -Niedziela „ Błogosławieni, którzy słuchają i zachowują słowo Boże w sercu”„ Biblia – Pismo Święte w Rodzinie. Adoracja Pisma Świętego.

Przyszła 2 niedziela Adwentu jest tradycyjnie Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. ministranci zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu będą kwestować na ten cel.

W tym tygodniu patronuje nam:
w środę 6 grudnia św. Mikołaj, biskup Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Odpust w Lubli.
w czwartek 6.12 św. Ambroży. Biskup. Doktor Kościoła. Patron pszczelarzy. Św. Ambroży urodził się w 340 r. był synem namiestnika cesarskiego. Uczęszczał do szkoły gramatyki i wymowy w Rzymie. Kształcił się również w prawie. Jako młody człowiek zostaje namiestnikiem prowincji Ligurii-Emilii, następnie zostaje zmuszony przez ludność do przyjęcia chrztu św. i święceń kapłańskich, aby zostać biskupem Mediolanu. Zmarł w 397 r.

Od poniedziałku 4 grudnia rozpocznie się akcja „Serce dla Serca”. Można będzie składać dary do koszy wystawionych w sklepach, z których tradycyjnie zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii.

W zakrystii do nabycia świece wigilijne w cenie 10 zł. i 20 zł. Z pewnością zdajemy sobie sprawę, że nie jest to detaliczna cena świecy tylko nasza ofiara na Wigilijną Pomoc Dzieciom i jako taka powinna być w każdej rodzinie na wigilijnym stole, podobnie jak opłatki roznoszone przez pana organistę.

Pan organista będzie roznosił opłatki po Frysztaku od godz. 9.00 w następującym porządku;
Poniedziałek; 4.12 od „Starej Wędzarni” w kierunku Frysztaka
Wtorek 5.12 Osiedle Jana Pawła II
Środa 6.12 ul. Rzeszowska i ks. W. Blajera
Czwartek 7.12 Rynek, ul. Dymnickich ,Gołębiowskiego, Wybickiego.


Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni 47 – 49; Górnicki, Stankiewicz, Górnicki, Stankiewicz, Górnicki.

W połowie 3 tygodnia Adwentu będziemy przystępować do świątecznej dekoracji kościoła. Bardzo proszę o zaangażowanie się w związane z tym prace. Mam nadzieję, że Koła Gospodyń Wiejskich oraz młodzież kandydująca do sakramentu bierzmowania będzie przewodzić w tegorocznych pracach, zwłaszcza dnia 20-21 po południu. Tradycyjnie chcieli byśmy udekorować kościół i obejście choinką rosnącą przy naszych domowych zagrodach. Ewentualnego ofiarodawcę proszę o zgłoszenie.

Scroll to Top