Niedziela 33 zwykła

Codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Po mszy św. wieczornej modlitwy wspominkowe za zmarłych Koronką do Bożego miłosierdzia.

Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, które ukazuje wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych.
W środę wspominamy Świętą Cecylię, patronkę muzyki kościelnej a w piątek świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata (26 listopada br.) Szkolne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Ośrodek w Myczkowcach od 29 lat służy ludziom w trudnej sytuacji. Ponad 44 tysiące dzieci z ubogich rodzin skorzystało tam z wypoczynku podczas wakacji i ferii; organizowane są tam spotkania dla rodzin potrzebujących wsparcia; pobyty młodzieży; turnusy rehabilitacyjne dla chorych; turnusy wytchnieniowe dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin; wsparcie dla seniorów; szkolenia dla wolontariuszy… Chcemy nadal w ten sposób służyć ludziom. Niestety, intensywna eksploatacja oraz upływ czasu sprawiły, że Ośrodek potrzebuje pilnego remontu bazy służącej na pobyt i nocleg. Część środków na rozpoczęty już remont udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych, ale potrzebujemy jeszcze pozostałą część. Serdecznie prosimy o hojne wsparcie tego dzieła dla dzieci, chorych i osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, Do utrzymania porządku w kościele proszę rodziny z Glinika Średniego; Matyasz, Cyrulik, Jedziniak, Kowalski i Kowalski.

Pan organista będzie roznosił opłatki od godz. 9.00 w następującym porządku;
Poniedziałek 20.11 Kobyle od mostu w stronę skałki
Środa 22.11 Kobyle od Rzymu w stronę mostu
Czwartek 23.11 Frysztak ulica Spacerowa, Sportowa i Mostowa
Sobota 25.11 Pułanki Zatorze i od leśniczówki w stronę Kopaliny

Scroll to Top