Niedziela 9 zwykła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

W najbliższy czwartek 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało a studenci klasy IV będą obchodzić rocznice 1 Komunii Świętej.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice Frysztaka. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem.

Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w utworzenie odpowiedniej oprawy trasy procesji i czterech ołtarzy. Niech w procesji zaznaczą swą obecność wszystkie grupy parafialne. Bardzo proszę o zrobienie ołtarzy przy ul. Mikołaja Frysztackiego i Placu św. Floriana. Zapraszam strażaków z pocztami sztandarowymi, orkiestrę, chór, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienie w czasie procesji. Panów do baldachimu i chorągwi a panie i dziewczęta do noszenia figurek naszych patronów.

Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00, 9.00 10.30 z uroczystą procesją po ulicach Frysztaka oraz o godz. 16.00.

Przez całą oktawę, do następnego czwartku, 14 czerwca, będziemy uwielbiać Boże Ciało. Codzienną Mszę Świętą połączymy z odmawianiem Litanii do Serca Pana Jezusa , i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Choć nie będą to dni wolne od pracy i zajęć, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Z racji oktawy Bożego Ciała w piątek nie obowiązuje post.

Zapraszamy na koncert do Rzeszowa; „Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny.

W niedzielę 11 czerwca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00

W tym tygodniu patronują nam;
w poniedziałek, 5 czerwca – święty Bonifacy, biskup i męczennik, niestrudzony apostoł Germanii. Prośmy go, by umacniał wiarę naszych zachodnich sąsiadów;

Bóg zapłać rodzicom dzieci klas III za sprzątanie kościoła i terenów przylegających, za dekoracje i złożenie ofiary 3000 na potrzeby Parafii.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od nru 145a do 169; czyli rodziny; Banek, Stadnicki, Kopeć, Koś, Wiewiórska.

Scroll to Top