Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś dopełnia się radość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, gdy cały Kościół przeżywa uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia w czasie ziemskiego pielgrzymowania.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00połączonej z Nabożeństwem majowym a od czwartku z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Jutro 29 maja Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą zaczęli głosić Ewangelię. Msze św. po godz. 7.00, 9.00 i 18.00

W środę 31 maja po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Odnową w Duchu Świętym w tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w I piątek od 8.00 odwiedzimy chorych, wieczorem nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Sobota poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem Nabożeństwo 1 sobót miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od godz. 17:00.

W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszejna Mszy św. o godz. 12.00; 37 uczniów klasy III przystąpi do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i osób zainteresowanych w sobotę 3 czerwca od godz. 9:00 – 10.00. Będą zaproszeni spowiednicy.

W tym tygodniu patronują nam:
w poniedziałek, 29 maja – święta Urszula Ledóchowska, zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu.
w środę, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
w czwartek, 1 czerwca – święty Justyn, żyjący w II wieku męczennik i wybitny obrońca wiary chrześcijańskiej.

W diecezji rzeszowskiej , 1 VI święto poświęcenia kościoła katedralnego, którego dokonał Św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Rzeszowa.

Bóg zapłać wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu (piątek) proszę rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. według ustalonego przez rodziców podziału.

Scroll to Top