Niedziela 7 Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

W środę 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.

W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.

W tym dniu wspominamy w liturgii świętego Filipa Nereusza, wychowawcę młodzieży i opiekuna chorych. Prośmy go, aby nas uwrażliwiał na potrzeby bliźnich; uczmy się też od niego nieść ludziom radość i piękno.

W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. Warto odprawiać to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.

Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.
Dzień wcześniej strażacy gromadzą się na Jasnej Górze w Częstochowie na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków. Nie zabraknie delegacji z naszej Gminy.

27 maja 2023 r. młodzież skupiona przy Fundacji „Troska” wraz z parafią św. Stanisława w Dobrzechowie organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Katechezę wygłosi ks. dr hab. Adam Kubiś, prof. KUL, Rektor WSD w Rzeszowie.  Zapraszamy młodzież i dorosłych. Szczegóły na plakacie w załączniku. 

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od nru. 136a do 145; Adamska, Tutak, Jadach, Różańska, Kopyto, Ciosek

Redakcja Tygodnika Katolickiego Niedziela wprowadza na czytelniczy rynek czytelniczy , kwartalnik Niedziela – Magazyn. Jest to Stustronicowy Magazyn. w cenie 15 zł. Polecamy ten nowy tytuł wszystkim zainteresowanym wiernym.

Scroll to Top