Niedziela 6 Wielkanocna

Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7.00 i 18.00 połączone z nabożeństwem majowym.

Jutro rozpoczynamy kwartalne dni modlitw trwające trzy dni, tzw. Dni Krzyżowe które poświęcone są prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. aby nam nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.

Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę (17.V) o godz. 19.00. Dzieci spotykają się przed kościołem.

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Duch Świętego

W sobotę 20 maja na Widaczu – Czajkach o godz. 19.00 Msza św. i majówka. Proszę o przygotowanie godnego miejsca celebry.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od nru. 131 do 135 czyli rodziny Macek, Drogoń Drogoń Soboń Jamróg

W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w środę, 16 maja – święty Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku, zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

Wójt Gminy Frysztak informuje, iż została ogłoszona sprzedaż końcowa węgla dla gospodarstw domowych w ilości 40 ton orzech/kostka w cenie 1900 zł za tonę. Wnioski należy składać w terminie do 30 czerwca 2023 r. Wnioski o zakup będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej. Przy sprzedaży końcowej nie obowiązują limity ilościowe dla jednego gospodarstwa domowego.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 we Frysztaku serdecznie zaprasza wszystkie rodziny na Piknik Rodzinny pod patronatem Wójta Gminy Frysztak w dniu dzisiejszym, tj.  14 maja 2023 r. od godz. 15:00 do 19:00.

Będzie to wyjątkowe spotkanie w przeddzień Międzynarodowego Dnia Rodzin. Szczegóły na plakatach i w internecie. Wstęp wolny

Firma 4 ECO z Rzeszowa zaprasza mieszkańców sołectw Twierdza – Dom Ludowy (przy rondzie)- poniedziałek 15.05. na godz. 19.00, Widacz Dom Ludowy – wtorek 16.05. na godz. 17.00, Glinik Średni – Dom Ludowy – czwartek 18.05. na godz. 19.0 Zebranie będzie dotyczyło – uchwały antysmogowej, – drastycznych podwyżek cen opału i prądu – ekologiczne i ekonomiczne źródła ogrzewania – instalacje Fotowoltaiczne (jak rozliczać) oraz dofinansowania i ulg na fotowoltaikę oraz pompy ciepła. www.4-eco.pl 692 688 147

Scroll to Top