4 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany ludzkich serc i podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy codziennie na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00 a po niej nabożeństwo majowe.
Jutro rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali majowe nabożeństwo. W niedzielę i uroczystości nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach przy których rodzinnie śpiewajmy Litanię loretańską, pieśni maryjnych, czy Apel jasnogórski.

1 maja modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.W tym dniu zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu.

We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

We wtorek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym.

Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych strażaków w przeddzień ich święta Św. Floriana. Jest to Uroczystość Strażacka na szczeblu gminy. Przez swą obecność i modlitwę warto podziękować strażakom za ich dyspozycyjność w ratowaniu ludzkiego życia i mienia czy też działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej i zaangażowania w życie społeczności, z których się wywodzą. Naszym strażakom, życzymy, aby opieka św. Floriana chroniła ich od zła wszelkiego oraz szczęśliwych powrotów z akcji. Ile wyjazdów tyle powrotów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszy św. majówka z adoracją Najświętszego Sakramentu.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu, będzie okazja do spowiedzi, W czasie majówki po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W sobotę nabożeństwo Sobót Fatimskich. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, następnie Msza św. z rozważaniem, a po Mszy św. Litania Loretańska i zakończenie nabożeństwa.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.

Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny; nry domów od 123-129 ; czyli rodziny; Urban, Stadnicki, Mika, Ziarko, Żywar.

W tym tygodniu patronują nam:

2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, nauczyciel wiary;

4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

Solenizantów i jubilatów a zwłaszcza strażaków zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Scroll to Top