Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych. Jednocześnie rozpoczynamy w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony do 22 kwietnia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 zostanie odprawiona msza św. żałobna za +Józefa Kosibę zmarłego 5 kwietnia, pochowanego na naszym parafialnym cmentarzu 6 kwietnia tj. w Wielki Czwartek. Intencje mszalne za + Józefa można zamawiać w zakrystii kościoła.

Otrzymaliśmy faktury za grzanie budynku Kościoła i Domu Parafialnego na kwotę 24 286 zł. co w przeliczeniu za kubik gazu daje kwotę 8 zł.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny nry domów 104 – 114, czyli rodziny; Papuga, Dykas, Dykas, Mika, Jamróg

Scroll to Top