Niedziela 4 Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W Ewangelii Chrystus mówił najpierw o tym, że dobry pasterz, gdy zajdzie potrzeba, oddaje życie za swoje owce i czyni to dobrowolnie. Stwierdził też, że tym dobrym pasterzem jest właśnie On sam. Nic dziwnego, że dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Prośba o nowe powołania przyświecać będzie Tygodniowi Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, które dziś rozpoczynamy pod hasłem Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.

Msze święte w tygodniu codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

We wtorek 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.

W tym tygodniu, w czwartek 25 kwietnia, celebrujemy święto Marka Ewangelisty. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Prośmy także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Zakład Usług Kominiarskich P. Krzysztof Lenart z siedzibą w Dębicy informuje o możliwości z korzystania z usług kominiarskich. Rozpoczęcie realizacji od dnia 22 kwiecień 2024 roku.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak: ul. Piętniewicza i Mikołaja Frysztackiego
Godek, Klocek, Gruszecki, Zombik, Michalik

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej.