Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych objętych posługą 1 piątków miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 a następnie wotywa o Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Piątek 1 września – przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Pamiętajmy o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej. W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi z Różańcem i rozważaniem.

W tym tygodniu patronują nam;
W poniedziałek, 28 sierpnia – święty Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
We wtorek, 29 sierpnia – święty Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

W przyszłą niedzielę 3 września Dożynki Powiatowe. Msza św. dziękczynna o godz. 14.00 na obiektach GOSiR a następnie program według zaplanowanego scenariusza.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od 232- do 240, czyli rodziny: Mokrzycka, Capiga, Stefanik, Wiśniowski Lewko, Lewko.

Dzisiaj na obiekcie Domu Wiejskiego na Twierdzy (przy rondzie) odbędzie się piknik rodzinny.

Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, ze rolnicy, którzy, posiadają małe gospodarstwa (do 5 ha) i złożyli wnioski o płatności bezpośrednie za 2023 r. mogą wnioskować o przyznanie zryczałtowanej płatności od hektara do dnia 31.08.2023.