IV Niedziela Wielkiego Postu

Msze św. w tygodniu codziennie do piątku o godz. 7.00 i 17.00.

Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. W niedzielę droga krzyżowa o godz. 6.30 i Gorzkie Żale o godz. 15.00.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 10 zł. i Paschaliki 15 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą do zorganizowania letniego wypoczynku w dla dzieci.

Trwa akcja „Serce dla Serca”. Można składać do koszy wystawionych w sklepach różne produkty spożywcze czy z chemii gospodarczej, z których tradycyjnie zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni; Trychta, Kaczanowska, Chmura, Czech, Potoczny.

W przyszła niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz oryginalnych dewocjonaliów z drzewa oliwnego pochodzących z Betlejem, prowadzony przez przedstawiciela rodzin chrześcijańskich z Palestyny.Chciejmy wesprzeć chrześcijańskie rodziny tam mieszkające, a borykające się z olbrzymimi problemami socjalnymi.

Dzisiaj odbędzie się Zebranie Wiejskie na Twierdzy o godz. 14.00 w budynku wiejskim przy rondzie.