Informacje dotyczące uczestnictwa w pogrzebie.

Przypominamy, że obrzędy pogrzebowe rozpoczynają się w Domu Pogrzebowym i stanowią integralną część całej liturgii pogrzebu. Działania około pogrzebowe wcześniej ustalić z ekipą obsługującą pogrzeb, tak, aby wiadome było za co kto jest odpowiedzialny.

Odnośnie zamawianych intencji; czynimy to w zakrystii przed pogrzebem lub podajemy w czasie zbierania składki pogrzebowej zapisaną w widocznym miejscu na zewnątrz koperty od kogo, bo za kogo to wiadomo, gdyż uczestniczymy w czasie mszy pogrzebowej konkretnej osoby. Nie piszemy intencji wewnątrz koperty, albo na karteczkach bo utrudnia to i wydłuża odczytanie. Prośmy także o wyraźne zapisanie imienia bądź nazwiska ofiarodawcy czy nazwę instytucji zamawiającą intencję mszy za zmarłego. Pragniemy także przypomnieć ,że Imię i nazwisko zmarłego wymieniane będzie w wypominkach rocznych odmawianych w naszym kościele w trwającym liturgicznym roku, w którym odbył się pogrzeb zmarłego.

Kolejny raz przypominamy, o pobożnym i kulturalnym – dostosowanym do uroczystości pogrzebowej zachowaniu się w czasie przemarszu w kondukcie pogrzebowym. Nasze uczestnictwo w chrześcijańskim pogrzebie jest wyrazem szacunku dla zmarłego i świadectwem naszej wiary.