IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejszą niedzielę nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00 z wyjątkiem soboty

Jutro, 20 marca, przypada przeniesiona z dzisiaj uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Na Mszę Świętą w tę uroczystość zapraszamy szczególnie mężczyzn, bowiem święty Józef jest ich patronem i opiekunem.

Od piątku 24 marca będą trwać nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził będzie ks. dr hab. Sławomir Zabraniak, prof. UR- Plan rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej parafii.

Plan rekolekcji

Piątek 24. 03. 2023 .

16:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci

17:00 – Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

18:00 – Droga Krzyżowa w plenerze (kościół, ul. Nowa, ul. Wybickiego, kościół) lub ulicami

Frysztaka

Sobota 25. 03. 2023 .

8:00 – Msza św. z nauką ogólną

10:00 – Msza św. z nauką dla chorych i podeszłym wieku

17:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Niedziela 26. 03 2023 .

6:30 – Droga Krzyżow

7:00 – Msza św. z nauką dla rodziców wychowujących dzieci

9:00, 10.30, 12.00 – Msza św. z nauką ogólną

15:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

16:00 – Msza św. z nauką dla rodziców wychowujących dzieci

Spowiedź Wielkanocna będzie tydzień później tj. w Wielki Wtorek 4 kwietnia.

Zachęcamy do gorliwego udziału w wielkopostnych dziełach miłosierdzia. Od poniedziałku (27.03) rozpoczniemy akcję „Serce dla Serca”. Będzie można składać dary do koszy wystawionych w sklepach, z których tradycyjnie zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii. Otwórzmy swoje serca i dłonie.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 10 zł za sztukę oraz Paschaliki po 12 zł. Zebrane ofiary posłużą na organizowanie kolonii letniej dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od numeru domu 48 do 74 czyli rodziny Dąbrowska, Szymkowicz, Wnęk Zając Bielamowicz