III Niedziela Wielkiego Postu

Dobiegamy połowy Wielkiego Postu. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają w tym praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 16:00 i 17:00 oraz w niedzielę o godz. 6.30 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 15:00.

Po mszy świętej wieczornej do 19 III włącznie modlimy się codziennie do świętego Józefa Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła odprawiając nowennę przed Uroczystością Świętego, która liturgicznie w tym roku przypada 20 III. Wypraszajmy wspólnie moc i wstawiennictwo Św. Józefa dla naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła zwłaszcza w dobie ataków na wartości chrześcijańskie i wspólnotę wierzących.

Msze św. codziennie o godz. 7:00 i 17:00

Planowane są obchody trzydziestolecia KSM w naszej diecezji rzeszowskiej. Odbędą się one w dniu 22 kwietnia 2023 r. w Rzeszowie. Zarząd KSM zaprasza do udziału w jubileuszu wszystkich duchownych i świeckich, którzy byli związani z KSM. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksm.rzeszow.pl. Potwierdzenie udziału należy przesłać do 20 marca br. na adres: biuro@rzeszow.ksm.org.pl

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od numeru domu 45 b do 49 czyli rodziny: Jabłecka, Pięta, Białorudzka, Łyszczarz, Urban