II Niedziela Wielkiego Postu

Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postujest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego prosimy o misyjną jałmużnę, zbieraną dzisiaj do puszek przy kościele rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00 i 17.00 oraz w niedzielę o godz. 6.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej więzi z Bogiem.

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych; matkach rodzin wielodzietnych, samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

W czwartek 9 marca wypada 7 rocznica śmierci Proboszcza, Księdza Prałata Stanisława Tomaszka. O Godz. 17.00 Msza św. o radość nieba dla księdza Prałata.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od numeru domu 272 do 278 czyli rodziny: Kalisz, Niekowal, Michalec, Wojciechowska oraz te rodziny z Twierdzy, które nie były sprzątać a sumienie nakazuje. Utrzymywanie porządku w kościele kończą przedstawiciele Twierdzy, a od przyszłego tygodnia rozpoczną parafianie z Glinika Dolnego. Bardzo proszę Radę Sołecką o informację, z których rodzin mogą przyjść przedstawiciele, a które będą finansować sprzątanie.

Z okazji jubileuszu 30-lecia naszej diecezji powstał album Kościoły Diecezji Rzeszowskiej. W III tomie pokazane są dekanaty; Boguchwała, Brzostek, Czudec, Frysztak, Strzyżów i Tyczyn, a więc nasz i wszystkie sąsiedzkie. Cały kolorowy 220 stronicowy album w formacie A4, gdzie 9 stron poświęconych jest naszej parafii można nabyć w zakrystii kościoła w cenie 120 zł.

Centrum medyczne MEDIMAR mieszczące się przy ul. Frysztackiej 11, obok jest sklep Biedronka, od 20 marca, to już za 2 tygodnie, otwiera nowe Poradnie Specjalistyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą Poradnie : Kardiologiczna, Chorób Płuc, Endokrynologiczna (leczy schorzenia tarczycy i przytarczyc), Neurologiczna, Ortopedyczna, Laryngologiczna oraz Ginekologiczna. Telefon do centrali 516 681 141 a strona internetowa przychodnia-medimar.pl

Gminny Międzyszkolny Klub Sportowy Strzelec Frysztak zaprasza chłopców i dziewczęta z roczników 2006-2013, którzy chcą nauczyć się gry w piłkę nożną oraz zintegrować się z rówieśnikami. Nie wymagamy od naszych zawodników wcześniejszego doświadczenia w piłce nożnej, ale oczekujemy zaangażowania i chęci do nauki. Młodzieżowe drużyny Strzelca Frysztak biorą udział w rozgrywkach ligowych oraz turniejach sportowych, które umożliwiają rozwijanie swoich umiejętności i zacieśnienie więzi w drużynie.

Nasze treningi odbywają się głównie na naszym boisku przy ulicy Sportowej we Frysztaku.  Szczegółowe informacje na temat treningów oraz zapisów można uzyskać kontaktując się z Prezesem- Mateusz Banek 510 006 360

gmksstrzelecfrysztak@gmail.com