I Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech ten szczególny czas będzie dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. W kościele odprawiamy nabożeństwa pasyjne — Drogi krzyżowe (piątek godz. 16.00 i 17.00, niedziela godz. 6.30) i Gorzkie żale (niedziela godz. 15.00). Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w piątek przed 5 Niedzielą Wielkiego Postu. Kończące się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty niech zmobilizują nas do odpowiedzi na wezwanie Zbawiciela: „Nawracajcie się”.

Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

Dzisiaj ministranci po każdej Mszy św. będą rozdawać skarbonki na jałmużnę wielkopostną Caritas. Zebrane ofiary zostaną podzielone po połowie dla Caritas parafii i Caritas diecezji. Na każdej skarbonce jest podana nazwa Caritas bliźni w potrzebie i numer KRS. Można więc zadeklarować odpis 1,5% podatku na działalność Caritas.

W środę po Mszy św. katecheza chrzcielna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. 3 marca Pierwszy Piątek miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych, od 15.00 do 16.00 spowiedź. O godz. 16:00

Droga Krzyżową dla dzieci i młodzieży. O 17.00 Droga krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 17.00 różaniec i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę 4 marca przypadają imieniny ks. biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. biskupa seniora.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 milionom uchodźców z Ukrainy. Tę pomoc świadczy na dużą skalę również Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Chcąc tę pomoc kontynuować – w odpowiedzi na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, odbędzie zbiórka środków finansowych, które zostanąprzeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

Przyszła niedziela „Ad Gentes” przeżywana będzie jako dzień solidarności
„Z misjonarzami budujemy Kościół” . Możliwość wsparcia misjonarzy ofiarą do puszek po każdej Mszy św.

W przyszła niedzielę adoracja najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

W piątek 3 marca po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński jako dalsze przygotowanie do małżeństwa. Do tego rodzaju katechezy są zobowiązani wszyscy po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Na Kurs zapraszamy młodzież z ostatnich klas szkół średnich i zawodowych oraz starszą, która zamierza w przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Kurs przewiduje 12 spotkań ich termin ustalimy na pierwszym spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od numeru domu 257 do 267 czyli rodziny: Kmiecik, Wierzbicka, Święs, Bobek, Kowalska. Dziękujemy tym rodzinom z Parafii, które złożyły ofiarę na ogrzewanie kościoła w kwocie 7200. Zapraszamy pozostałe rodziny do solidarności z Parafią.

Rachunek za gaz wyniósł 19 950.

Z okazji jubileuszu 30-lecia naszej diecezji powstał album Kościoły Diecezji Rzeszowskiej. W III tomie pokazane są dekanaty; Boguchwała, Brzostek, Czudec, Frysztak, Strzyżów i Tyczyn, a więc nasz i wszystkie sąsiedzkie. Cały kolorowy 220 stronicowy album w formacie A4, gdzie 9 stron poświęconych jest naszej parafii można nabyć w zakrystii kościoła w cenie 120 zł.