Niedziela 7 zwykła

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem Ku trzeźwości z Kościołem. Dzisiejsza niedziela i najbliższy tydzień jest czasem przepraszania Pana Boga za grzechy nietrzeźwości, za wszelkie krzywdy wyrządzone pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków. Modlimy się za zniewolonych różnymi nałogami, zwłaszcza pijaństwem, polecamy tych, którzy podejmują dobrowolnie dar abstynencji.

Tegoroczny Karnawał dobiega końca.

W tym tygodniu, 22 lutego, mamy Środę Popielcową.Otwiera ona czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, wzywa do oczyszczenia, które wiedzie do zmartwychwstania. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14 do 60 roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. W Środę Popielcową msze św. z obrządem posypania głów popiołem będą odprawione o 7:00, 9:00 i 17:00. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc grudzień i styczeń zapłacono rachunek w kwocie 19 952 zł. Proszę o poważne potraktowanie tej sprawy. Podobny cel będzie miała składka w przyszłą niedzielę.

Od środy popielcowej przez trzy dni będą trwały Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego prowadzone nauczycieli i wychowawców pod przewodnictwem ks. Artura. Prosimy o modlitwę w intencji tych ćwiczeń duchowych. Rodziców obligujemy aby dopilnowały swoje pociechy do codziennego uczestnictwa.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa Wielkopostne. W każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci i 17.00 dla starszych oraz w niedzielę o godz. 6.30 wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzać będziemy Drogę Krzyżową. W niedzielę o godz. 15.00 rozpamiętywać będziemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. W Piątek na drogę Krzyżową o godz. 16:00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. a na 17:00 kandydatów do Bierzmowania.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościółw ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od numeru domu 248e do 253 czyli rodziny: Kalisz, Jezior, Sanocka, Pawlik, Mikuszewska. W zakrystii są do nabycia książeczki 40 dni z Bogiem, pozwalające lepiej przeżyć Wielki Post zwłaszcza tym, którzy mają problemy z obecnością na nabożeństwach wielkopostnych. Cena 5 zł.