Niedziela 5 zwykła

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00

W sobotę, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. O godz. 10:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji chorych i seniorów naszej parafii w czasie której zostanie udzielony sakrament chorych a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Będziemy się modlić w intencji wszystkich ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego. Prosimy opiekunów, członków rodzin o umożliwienie uczestnictwa w tym nabożeństwie naszym chorym i seniorom .

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.

Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od numeru domu 231a do 235 czyli rodziny; Gałuszka, Pawlik, Kosiba, Szelicka, Głód.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ochotnie i z dobrej woli pospieszyli, by pomóc rozmontować dekorację ze świąt Bożego Narodzenia, podziękowania za poświęcony czas i pracę w naszym parafialnym kościele. Jednocześnie liczymy na owocną współpracę w przyszłości.

Przypominam, że obrzędy pogrzebowe rozpoczynają się w Domu Pogrzebowym i stanowią integralną część całej liturgii pogrzebu. Działania około pogrzebowe wcześniej ustalić z ekipą obsługującą pogrzeb, tak, aby wiadome było za co kto jest odpowiedzialny. Odnośnie zamawianych intencji; czynimy to w zakrystii przed pogrzebem, ewentualnie podajemy w czasie zbierania składki zapisaną w widocznym miejscu na zewnątrz koperty od kogo, bo za kogo to wiadomo. Nie piszemy intencji wewnątrz koperty, albo na karteczkach bo utrudnia to i wydłuża odczytanie. Kolejny raz przypominam, o kulturalnym – dostosowanym do uroczystości pogrzebowej zachowaniu się w czasie przemarszu w kondukcie pogrzebowym.