Informacje dotyczące uczestnictwa w pogrzebie

Przypominamy, że obrzędy pogrzebowe rozpoczynają się w Domu Pogrzebowym i stanowią integralną część całej liturgii pogrzebu. Działania około pogrzebowe wcześniej ustalić z ekipą obsługującą pogrzeb, tak, aby wiadome było za co kto jest odpowiedzialny. Odnośnie zamawianych intencji; czynimy to w zakrystii przed pogrzebem, ewentualnie podajemy w czasie zbierania składki zapisaną w widocznym miejscu na zewnątrz koperty od kogo, bo za kogo to wiadomo. Nie piszemy intencji wewnątrz koperty, albo na karteczkach bo utrudnia to i wydłuża odczytanie. Kolejny raz przypominamy, o pobożnym i kulturalnym – dostosowanym do uroczystości pogrzebowej zachowaniu się w czasie przemarszu w kondukcie pogrzebowym. Nasze uczestnictwo w chrześcijańskim pogrzebie jest wyrazem szacunku dla zmarłego i świadectwem naszej wiary.