Niedziela 4 zwykła

Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Jest to straszna w skutkach choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Figurę Matki Bożej Fatimskiej peregrynującą po naszej rzeszowskiej diecezji. Zapraszamy na godz. 15:00 na Parafialny Różaniec Fatimski, a wieczorem od godz. 20:00 na czuwanie przy Figurze Matki Bożej z udziałem chóru, zakończone Apelem.

Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7:00 i 17:00.

W środę 1 lutego po wieczornej mszy św. katecheza chrzcielna, dla wszystkich zainteresowanych sakramentem chrztu św.

W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu .

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszami św. W piątek od godz. 8:00 odwiedzimy chorych, od 16:00 spowiedź, o 17:00 Msza św. i Nabożeństwo pierwszo-piątkowe.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. O godz. 16:30 Różaniec fatimski, następnie Msza św. z rozważaniem i zakończenie nabożeństwa.

W tym tygodniu patronują nam:

31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;

3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.

Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Twierdzę od nru. domu 215 do 231 czyli rodziny; Irzyk, Antosz, Chmielowski, Pawlik, Karaś.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających z racji ferii zimowych w naszej wspólnocie.