V Niedziela Wielkiego Postu

W 5 niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 16:00, 18:00 i Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 15:00.
Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Msze św. codziennie o godz. 7:00 i 18:00.

Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

Od 16 marca trwamy na modlitwie w intencji Ojczyzny i zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w ramach nowenny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

We wtorek 19 marca Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki wierzbowe i palmowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
W tym dniu o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku odbędzie się podsumowanie XXII Gminnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych pod hasłem „Palma Wielkanocna” następnie korowód palmowy przejdzie do kościoła na Mszę Świętą połączoną z wcześniejszym uroczystym poświęceniem palm o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę wychowawcy i nauczyciele oraz dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku będą uczestniczyć w corocznej akcji „Pola Nadziei” kwestując obok naszej świątyni na rzecz hospicjum w Krośnie, dobrym i ofiarnym sercem odpowiedzmy na ten szlachetny czyn.

Spowiedź wielkopostna w Wielki Wtorek 27 marca od 9.00 do 18.00.

Przeżywamy czas świadczenia miłosierdzia. Zachęcamy do wsparcia „Caritas” tradycyjną jałmużną wielkopostną do skarbonek otrzymanych na początku Wielkiego Postu.

Trwa akcja „Serce dla Serca”. Składajmy do wystawionych koszy w sklepach różne produkty, z których tradycyjnie zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii.

W niedzielę 24 marca, Niedziela Palmowa, 26-rocznica powstania Diecezji. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni; Kopeć, Kruk, Kopeć, Bieszczad, Boroń.

Dzisiaj o godz. 18.00 Zebranie Wiejskie na Pułankach w Domu Ludowym