Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada odbyła się Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Parafii w tym dniu homilię wygłosił ks. Dziekan Bogusław Bogaczewicz. Przestrzegł on przed płytkim pojmowaniem świąt sprowadzając ich do tak zwanego „grobbingu”, czyli płytkich rozmów i spotkań przy grobach. Z roku na rok 1 listopada tłumy na cmentarzach coraz bardziej gęstnieją. Tego dnia do nekropolii wybrać się po prostu wypada. Przy okazji trzeba też kupić „znicze od harcerzy”, przegryźć pańską skórkę i zrobić sobie zdjęcie na tle migających w ciemności lampek. Od kilku sezonów „bywanie” ma nawet swoją nazwę – „grobbing”. Ks. Dziekan przypomniał, że chrześcijanie mają głębiej i dojrzalej ujmować przeżywane święta przez pełne i pobożne uczestnictwo we mszy świętej. W tym dniu o godz. 14:00 na cmentarzu odbyła się msza  św. połączona z procesją. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz razem z Ojcem Adamem Cytrynowskim misjonarzem z Afryki.