Tydzień misyjny

19 października to dzień tzw. Niedzieli Misyjnej. Po niej rozpoczął się w Polsce tzw. Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. W naszej parafii przez cały dzień homilię głosił Ojciec Adam Cytrynowski – Ojciec Biały pracujący w Tanzanii. Na mszy świętej o 10:30 przyjął on do Misyjnej Grupy 13 dzieci z naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Mikuszewski Saletyn pracujący w Czechach. Ojciec Adam w homilii zwrócił uwagę na trzy rzeczy: po pierwsze, że największą wartością jest rodzina. Po drugie, że bogactwo tkwi w ludziach. Po trzecie, że  parafie w Tanzanii podzielone są na małe grupy chrześcijańskie. Dzieci podczas mszy świętej przynisoły dary.