Święto Świętego Szczepana

Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty (poświęcenie wina); 28 grudnia – św. Młodzianków; 31 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się cała ekonomia zbawienia. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

We wtorek, 27 grudnia, w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. Pamiętamy, że w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. W przyszłą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

W niedzielę 31 grudnia o godz. 15.30 nabożeństwem dziękczynno-błagalnym będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

Bóg zapłać za wykonanie szopki i dekoracji bożonarodzeniowej na czele z Panem Kazimierzem Stadnickim i Kołem Gospodyń Wiejskich z Glinika Średniego i Pułanek oraz wszystkim, którzy ochotnym sercem pospieszyli do tych prac, zwłaszcza naszym elektrykom na czele z Tadeuszem, Kazimierzem i ekipą Piotra Dziękujemy ofiarodawcy, choinek rodzinie Wronów z Glinika Dolnego i ich instalatorom, dziękujemy za kwiaty i gadżety związane ze świętami Bożego Narodzenia, za świąteczne dary na stół.

Wszystkim ktokolwiek ma współudział w świątecznej dekoracji kościoła Bóg zapłać. Dziękujemy chórowi za udział w czuwaniu przed Pasterką oraz za śpiew w czasie Pasterki oraz Scholii i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zrobienia paczek dla ludzi ubogich i rodzin wielodzietnych zostawiając w sklepach produkty spożywcze i chemię. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Marcinowi Januszczak – Stara Wędzarnia oraz Firmie Freska państwu Chmurą za obfity dar do paczek w postaci różnego rodzaju wędlin i ciast.

Od jutra do piątku wizyta duszpasterska, zwana kolędą w godzinach 9.00-19.00. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem.

Środa: 27 XII;Kobyle; od Skały i Rzymu w kierunku dworu.
Czwartek: 28 XII Kobyle; od Łęk Strzyżowskich i rodziny Ozgów do zakończenia w dniu poprzednim..
Piątek 29 XII Pułanki od lasu w dół po obu stronach zbocza w kierunku Frysztaka i lewą strona w kierunku Cieszyny.
Sobota 30 XII. Pułanki dokończenie lewej strony w kierunku Cieszyny i powrót prawą stroną w kierunku Frysztaka

Raz jeszcze pragnę życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.