Dzisiaj po mszy św. ministranci kwestują na rzecz Kościoła prześladowanego na Bliskim Wschodzie.

Codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wspominkowe za zmarłych polecanych przez parafian.

W sobotę na Mszę św. i modlitwy wspominkowe zapraszamy wszystkich strażaków z Gminy Frysztak.

W tym tygodniu patronują nam
13 XI – Pierwsi święci polscy męczennicy Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn Benedykt i Jan byli benedyktynami eremitami, którzy na zaproszenie Bolesława Chrobrego przybyli do Polski z Włoch i osiedlili się w Międzyrzeczu, niedaleko ujścia Obry do Warty; tutaj przygotowywali się do pracy misyjnej. Dołączyli do nich Polacy – nowicjusze Mateusz i Izaak oraz kucharz Krystyn. W nocy z 10 na 11 listopada 1003 roku zakonnicy zostali napadnięci przez zbójców i wymordowani. Św. Bruno z Kwerfurtu, opisał ich dzieje w piśmie pt. Życie Pięciu Braci.
17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu.
18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914) polska dziewczyna, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, mając zaledwie 17 lat, broniąc swojej czystości; jest patronką naszej rzeszowskiej diecezji, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc;

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, Do utrzymania porządku w kościele proszę parafian z Glinika Średniego nry domów 27 –30 czyli rodziny; Olszański, Porębska, Lepak, Jerzyna, Frodyma.

W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki od godz. 9.00 w następującym porządku;
Środa 15.11; Widacz
Czwartek 16.11;Twierdza od ronda w stronę młyn Frysztak