Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wspominkowe za zmarłych.

W czwartek, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego.

W sobotę, 11 listopada, rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Na domach chciejmy wywiesić biało-czerwone flagi. Główne uroczystości Gminne w Gogołowie.

W listopadzie pamiętamy o zmarłych. Za zmarłych ofiarujmy odpusty.
Do środy włącznie za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie w intencji zmarłych. Do innych form pomocy zmarłym należą „wypominki”.
Sens „wypominek” polega na tym, że w modlitwie za zmarłych uczestniczy cała wspólnota, a Kościół jest dobrą matką, która pamięta o wszystkich dzieciach. Przyjdzie w końcu taki czas, że i my będziemy potrzebowali podobnej pomocy!

Za tydzień 12.11.2023 wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wesprzemy modlitwą i ofiarą do puszek naszych Braci i Siostry żyjących na Bliskim Wschodzie.

W niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy gościć Chór „Laurenti” z Warzyc pod dyrygenturą Mateusza Gałuszki. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Chór nagrał w tym roku album dwupłytowy z pieśniami patriotycznymi, który będzie można nabyć po koncercie w cenie 50 zł.

Bardzo serdecznie proszę o utrzymywanie porządku na cmentarzu, znosimy trawy do śmietnika, a szkło i wszelkie produkty z tworzywa zabieramy do domów.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni od numeru domu 9 do 18 czyli rodziny; Sokołowski, Sokołowski, Sokołowski, Kędrek, Mazur

W tym tygodniu patronują nam
• W piątek, 10 listopada św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa – boskiej i ludzkiej, i prymatu papieża.
• W sobotę 11 listopada, św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu prowadził życie mnicha i został biskupem w Tours.

W tym tygodniu Pan organista będzie roznosił opłatki od godz. 9.00
Poniedziałek 6.11; Glinik Dolny od granic w stronę kapliczki, Budy, Łysa Góra
Środa 8.11 Glinik Dolny od kapliczki w stronę DPS-u
Czwartek 9.11 Glinik Dolny ;od winnicy, Bloki i „Drogoniówka:
Piątek 10.11; Twierdza; Zielone wzgórze i przy drodze
Sobota 11.11; Twierdza; w stronę ronda prawa strona w kierunku Lubli

Wójt Gminy Frysztak we współpracy z Centrum Medycznym MEDYK z Rzeszowa, rozpoczyna od 7 listopada na terenie Gminy realizację Programu ” Profilaktyka 40 Plus”, który jest skierowany do mieszkańców po 40 roku życia. W ramach akcji mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Aby umówić się na badanie należy zadzwonić pod numer infolinii CM Medyk 517194743 lub po prostu w dniu badania przyjść z dowodem osobistym na czczo zabierając z sobą próbkę moczu a personel medyczny załatwi wszystkie informacje.

Terminy badań:

• Cieszyna 7 listopada 2023 r. 6.30-9.30 – parking przy Domu Ludowym
  • Gogołów 8 listopada 2023 r. 6.30-9.30 – parking przy Domu Ludowym
  • Twierdza 9 listopada 2023 r. 6.30-9.30 – sala w Domu Ludowym
  • Lubla 10 listopada 2023 r. 6.30-9.30 – parking przy Domu Ludowym
  • Frysztak 12 listopada 2023 r. 6.30-10.30 – plac przy Szkole Podstawowej nr 1 we Frysztaku autobus profilaktyczny