W środę, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych.
W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne zjednoczenie z Bogiem w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy z nas jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość do południa, będziemy sprawować Eucharystię w porządku niedzielnym.

O godz. 14.00 Msza św. na cmentarzu przy ul. Ks. Wojciecha Blajera.
Po Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.
W tym dniu i dniu poprzedzającym na cmentarzu odbywać się będzie kwesta prowadzona przez młodzież z Szkolnego Koła Caritas a w czasie Mszy św. ministranci będą zbierać składkę. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie porządku na cmentarzu.

W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w ogniu czyśćcowym oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.

Msze św. o godz. 7.00, 9.00– za zmarłych nauczycieli, wychowawców, personel pomocniczy z udziałem Szkoły Podstawowej i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej procesja na cmentarz.

W tym tygodniu codziennie, wyjątkiem środy i czwartku; Msza św. o godz. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej modlitwa Wspominkowa za zmarłych połączona z modlitwą różańcową.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej , katecheza chrzcielna. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o Miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych objętych posługą Pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 oraz codziennie przed Mszą św.

W przyszłą niedzielę 5 listopada Adoracja Najświętszego Sakramentu izmiana Tajemnic Różańcowych.

Bóg zapłać sprzątającym kościół w miniony tygodniu. Do utrzymania porządku w kościele proszę parafian z Glinika Średniego nr domów od 2- 5, czyli rodziny:, Gancarska, Gancarska, Sokołowski, Sokołowski, Jaracz.

W tym tygodniu Pan organista będzie roznosił opłatki od godziny 9.00 w następującym porządku;
Poniedziałek 30.10.2023; Glinik Średni : Potok i w kierunku PRZOKU( stara oczyszczalnia) Glinik Dolny.
Piątek  03.11 Glinik Średni: Sztukówka oraz Glinik Dolny: Granice.
Sobota 04.11 Glinik Średni w kierunku „Starej Wędzarni”.
Dbając o swoje groby, usuwając wypalone znicze (zabierajmy je do domów) pamiętajmy o porządku, aby cmentarz wyglądał zawsze bardzo czysto. Zadbajmy również o to by groby były opłacone, byśmy nie palili swoich zniczy na cudzym grobie.

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

W tym tygodniu patronują nam:
4 XI – św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wprowadzający gorliwie reformy Soboru Trydenckiego.