Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem Misje sercem Kościoła. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i ok. 17.30. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie brali udziału w tym nabożeństwie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę 28 października od godz. 9-10.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed listopadowymi uroczystościami. Będą zaproszeni księża z dekanatu.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Naszego Kościoła parafialnego czyli Jego urodziny. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie porządku na cmentarzu.

Od soboty 28.10 – Pan organista zacznie odwiedzać nasze domy roznosząc opłatki. Ofiara złożona z tej racji jest wynagrodzeniem Pana Organisty za jego pracę w parafii. Mam nadzieję, że z życzliwością i wielką kulturą będziemy witać Pana organistę w naszych domach począwszy od Glinika Średniego;
28.10 sobota od godz. 9:00; Kamieniec, Smagaczówka, obie strony drogi Frysztak-Klecie.

Myślimy już o listopadzie, zastanawiając się nad naszym przemijaniem i losem naszych zmarłych. Na terenie kościoła wystawione są kartki na wypominki. Czytelnie je wypełniajmy i wraz z jałmużną za zmarłych składajmy w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej jako wspólnota kościoła będziemy się modlić o dar nieba dla naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W zakrystii do końca listopada przyjmowane są także Wypominki roczne w dotychczasowej formie. Przy wypominkach rocznych składamy jałmużnę modlitewną za jedną zapisaną osobę zmarłą w wysokości intencji mszalnej.

Kiedy porządkujemy groby swoich najbliższych, zadbajmy również o ich wizerunek na stronie internetowej mogiły.pl.frysztak. Proszę uzupełnić zdjęcia nowych grobów, grobów wyremontowanych, nowych tablic na grobach oraz miejsc przygotowanych na pochówek

Trwają prace na cmentarzu przy porządkowaniu grobów. Robiąc porządek; przy trawy i chwasty składajmy na przyczepę, a wszelkiego rodzaju plastiki i szkła zabierajmy do domów. 31.X po południu oraz 1 XI w bramach naszego parafialnego cmentarza będzie kwestować Szkolne Koło Caritas na prowadzone prace na cmentarzu oraz wywózkę śmieci.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od numeru domu 301 do 308 czyli rodziny: Tuleja, Stadnicki, Kopeć, Jurasz, Szymkowicz, Król, Stadnicki. Od listopada porządek w kościele utrzymywać będą parafianie zamieszkujący Glinik Średni. Bardzo proszę o listę tych rodzin, z których przedstawiciele przyjdą do sprzątania, a którzy uiszczą opłatę.

W tym tygodniu patronują nam

28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zawiadamia, że zostanie zamknięty dla ruchu kołowego most przez rzekę Wisłok na drodze Frysztak – Kobyle w dniu 23 X (poniedziałek) od godz. 8.00 do 25 X (środa) do godz. 15.00. Powodem zamknięcia jest konieczna wymiana dylatacji mostowych. Firma przeprasza i prosi o korzystanie z wyznaczonych objazdów.