Trwając na niedzielnej modlitwie, obchodzimy 23 Dzień Papieski, pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Dzień Papieski ma cztery wymiary: duchowy, intelektualny, kulturalno-artystyczny oraz charytatywny”. Hasło tegorocznych obchodów przypomina nauczanie papieża na temat wartości ludzkiego życia. Jan Paweł II mówił, że jest ono święte i ma ono niezbywalną godność na wszystkich swoich etapach i we wszystkich fazach. Jest ono warte przeżycia i nigdy się nie skończy, ponieważ Jezus Chrystus poprzez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie przeprowadza nas do życia wiecznego”. Ofiary wspierające „Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie można składać do puszek, ministranci będą kwestować w obrębie kościoła.

Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i ok. 17.30. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie brali udziału w tym nabożeństwie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek 20.10. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się formacyjne spotkanie członków Parafialnych Zespołów Caritas, które poprowadzi dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała. Zapraszamy nasz Parafialny i Szkolny Zespól Caritas.

W sobotę odpust Św. Jana Pawła II w Domu Opieki Społecznej na Gliniku Dolnym. Msza św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Rozpocznie się Tydzień Misyjny.

Za tydzień ministranci liczą wiernych do statystyk kościelnych: dominicantes i communicantes.

Zbliża się miesiąc listopad, kiedy więcej myślimy o naszym przemijaniu i o naszych zmarłych. Przy bocznych ołtarzach i na filarach wystawione są kartki wypominkowe. Pobierajmy je i czytelnie wypełnione, wraz z jałmużną za zmarłych składajmy w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej jako wspólnota kościoła będziemy się modlić o dar nieba dla naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W zakrystii do końca listopada przyjmowane są tzw. Wypominki Roczne. W dotychczasowej formie będziemy polecać zmarłych miłosierdziu Bożemu w każdą niedzielę przed Mszą św. po kolei przed Mszą św. o godz. 9.00, 10.30, 12:00 począwszy od Adwentu. Przy wypominkach rocznych składamy jałmużnę za jedną zapisaną osobę zmarłą w wysokości intencji mszalnej.

Zaczynają się prace na cmentarzu przy porządkowaniu grobów. Na przygotowaną przyczepę składamy odpady kompostowe, pozostałe (szkło i wszelkiego rodzaju sztuczne tworzywa – wieńce, wianuszki, kwiaty, wypalone znicze zabieramy do domów. Ciągle płacimy podwójnie za śmieci.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, za złożoną ofiarę. Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny nr domów od 290 do 298; Żebracka, Pająk, Głód, Wiśniowski, Ochał, Godek

W tym tygodniu patronują nam:
16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
17 X – św. Ignacy Antiocheński († około 117), uczeń świętego Jana Ewangelisty i następca świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych Ojców Kościoła.
18 Xśw. Łukasz Ewangelista, w tym dniu pamiętajmy o modlitwie za pracowników służby zdrowia.
20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia; odpust w Ustrobnej.