W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

W piątek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą Niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W dziejach Kościoła ciągle odnotowuje się wiele cudownych ingerencji tych naszych Niebieskich Przyjaciół.

Od przyszłej niedzieli 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynać się będą o godz. 17.00 a w niedzielę o 15.30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Z odmawianiem należy łączyć rozważanie tajemnic, które są niejako streszczeniem Ewangelii i dlatego różaniec można uważać za modlitwę Chrystusową, gdyż odnosi się on do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia.

Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca przez rodziny w domach. Poświęcenie i wręczenie różańca dla uczniów kl. III odbędzie się 1 października (niedziela) podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 15.30. a po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które zamierzając przyjąć 1 Komunię św. w maju roku 2024.

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), kapłan, misjonarz.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;

Bóg zapłać rodzinom które sprzątały kościółw ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkując Glinik Dolnyod numeru domu 261- 230 czyli rodziny; Ostalecka, Kostecka, Panek, Wójcik, Pawlik