Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. W czasie wieczornych Mszy św. Będzie podejmowany temat wychowania.

Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tygodnia Wychowania, który będzie trwał od 11 do 17 września br. Hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” nawiązuje do zwołanego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności, którego myśl przewodnia brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

W środę 13 wrześniazapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją z Figurą MB Fatimskiej zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, którzy w piątek 15 września udadzą się na spotkanie z rówieśnikami do Dębowca.

W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża. Przypomina nam ono o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w moim życiu! Odpust w Łękach Strzyżowskich.

W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.

W sobotę, 16 września, wspominamy świętego Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa i męczennika. Obaj oddali życie w obronie wiary.

W przyszła niedzielę czyli 17 września w Dębowcu odpust MB Saletyńskiej.

Serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie odpustu parafialnego. Strażakom wraz z pocztami sztandarowymi, orkiestrze dętej OSP Gać, służbie liturgicznej ołtarza, i scholii. Podziękowania kierujemy także do parafian, którzy podjęli figury, feretrony i chorągwie, sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom w czasie procesji. Panu kościelnemu wraz z parafianami, pani Marii, Agnieszce i Piotrowi Tuleja za baner oraz za przygotowanie świątyni i ołtarza przy murze kościoła i oczywiście panu organiście Grzegorzowi.

Dziękujemy Państwu Chmurom z Firmy Tara, Marcinowi Januszczak właścicielowi masarni Stara Wędzarnia oraz Państwu Wnękom właścicielom Restauracji Pod Herbami za posiłki. Policji oraz Komendantowi Gminnemu wraz z ekipą, za zabezpieczenie trasy procesji.

Wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i ofiarę w wysokości 9 tyś złożoną na przegląd i strojenie organów. Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od numeru domu 252b- 255a czyli rodziny: Strzemecki, Kosiba, Kowalski, Wójcik Żulewicz.