Niedziela 2 Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Caritas będąca duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego obchodzi swoje patronalne święto. W to dzisiejsze święto rozpoczynamy też kolejny Tydzień Miłosierdzia. Najważniejszym celem każdego takiego tygodnia jest szeroko pojęta promocja i kształtowanie wyobraźni miłosierdzia. W tym roku będzie przyświecać nam hasło:

„…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”

(1J 5, 1).

To hasło stanowią słowa św. Jana Apostoła z dzisiejszej drugiej lekcji. W tych słowach nietrudno rozpoznać przykazanie miłości Boga i bliźniego, ze szczególnym uwzględnieniem daru życia. Bóg przedstawiony jest tu jako źródło i dawca życia, zaś człowiek jako ten, który to życie od Niego otrzymał. Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia łączy się też z przypadającą w tym czasie Uroczystością Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na codzienne rozważania w czasie Mszy św. wieczornej.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00.

Jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

W przyszłą Niedzielę, 15 kwietnia, rozpoczyna się XVI Tydzień Biblijny połączony z kolejnym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będą czytane Dzieje Apostolskie 15 minut przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Frysztak ul Gołębiowskiego 6-11; Łaba, Mika, Szlachta, Cyran, Sokołowski.