Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek z tej okazji wystosował Orędzie.

Dzisiaj po każdej Mszy św. pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nigdy nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Już w czasie modlitwy błogosławieństwa pojazdy zostaną pokropione wodą święconą, proszę cierpliwie poczekać.

W tym tygodniu patronują nam;
w poniedziałek, 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
we wtorek, 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem oraz – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
w środę, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Bóg zapłać wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od nru 195 do 197, czyli rodziny: Knap, Wójcik, Kacała, Jurasz, Dral.

Liczne szkoły przesyłają oferty nauki i zdobywania nowych zawodów lub poszerzenia specjalności. Szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła. Dzisiaj oferta Medyczno- Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle oraz Szkoły Policealnej dla dorosłych ŻAK, gdzie nauka jest bezpłatna.