Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzielnej Mszy św. Prace rolników wchodzą w najbardziej intensywną fazę. Pamiętajmy w modlitwach nie tylko o prośbach o dobrą pogodę na czas urlopów, ale także o pomyślne dokończenie pracy rolników.

Składamy podziękowanie tym rodzinom z naszej Parafii, którzy przyjęli do swoich domów pątników Pielgrzymki Struga – Miejsce Piastowe. Za dobre serce Bóg zapłać. Przykre i niechrześcijańskie jest to, że jako Parafia 5-cio tysięczna nie bylibyśmy w stanie przyjąć 80 pątników. 20 z nich zostało pod gołym niebem.

Zapisy na 46. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę trwają do 23 lipca 2023 r.
Osoby wyrażające chęć udziału w RPP zgłaszają się przez formularz internetowy zamieszczony na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Opłata za udział w pielgrzymce wynosi: 250 zł. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pielgrzymowaniu sztafetowym (jeden wybrany dzień). Pielgrzymka wyrusza w drogę, tradycyjnie z Rzeszowskiej Fary 4 sierpnia.

Ponieważ wspomnienie św. Krzysztofa patrona podróżnych i kierowców w liturgii będzie miało miejsce we wtorek 25 lipca, na jego cześć w przyszłą niedzielę 23 lipca będziemy błogosławić pojazdy po każdej Mszy św. do południa oraz będziemy się modlić w intencji kierowców, by owocnie służyli bliźnim i unikali wypadków oraz by nie prowadzili po spożyciu alkoholu. Natomiast zbiórka ofiar pieniężnych do puszek w ramach akcji MIVA – stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu będzie dopiero 30 lipca po Mszy św. w bramach placu kościelnego.

W tym tygodniu 20 lipca wspominamy błogosławionego Czesława, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański. W też dniu przypada dziesiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

Bóg zapłać wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Dolny od nru 190 do 194a, czyli rodziny: Stec, Cieszyński, Maślanka, Rec, Tabak