III Niedziela Wielkiego Postu

Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i nabożeństw wielkopostnych.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00 i 17.00 oraz w niedzielę o godz. 6.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

Jutro z racji wspomnienia Św. Kazimierza w modlitwach polecajmy Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, który obchodzi imieniny.

Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

Od soboty (9.03) rozpoczniemy również akcję „Serce dla Serca”. Będzie można składać dary do koszy wystawionych w sklepach różne produkty, z których tradycyjnie zrobimy paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii.

W środę 6 marca katecheza chrzcielna po Mszy św. wieczornej.

Jest jeszcze kilka skarbonek na jałmużnę wielkopostną Caritas. Bardzo proszę o rozebranie ich przez rodziny.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 10 zł. a Paschaliki 15 zł. za sztukę.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu.
Do utrzymania porządku w kościele w bieżącym tygodniu proszę rodziny zamieszkujące Glinik Średni ; Knap, Rec, Rec, Kowalska Rec.