Frysztak dla św. Jana Pawła II – Dziękczynienie – 25.05.2014

PODSUMOWANIE:

W duchu wdzięczności Panu Bogu za Kanonizację Wielkiego Polaka – Jana Pawła II w niedzielę 25 majaodbył się Koncert
Frysztak dla św. Jana Pawła II. Imprezę rozpoczęliśmy o godz.17:00 na parkingu przy kościele.

Wystąpili:

• Twierdzanie, Smyk – Frysztak,
  • Wisienka – Markuszowa,
  • Zespół Tańca Ludowego – Frysztak, Zygzaki,
  • Gimnazjaliści ze Stępiny ze Szkoły im. Jana Pawła II i Frysztaka przedstawili program artystyczny o św. Janie Pawle II.

Dzieci mogły wziąć udział w Akcji Serce dla Papieża oraz nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy dzięki zaangażowaniu studentów Medycznej Szkoły Policealnej z Jasła, a także poskakać na Jump’ie. Ogłosiliśmy także wyniki Konkursu plastycznego”Jan Paweł II – Droga do świętości”. Piękna pogoda przyciągnęła na Frysztackie wzgórze wielu ludzi, oprócz słuchania zespołów można było spróbować wielu regionalnych smakołyków, a także ulubionych przez Papieża kremówek.

Dochód ze sprzedaży tych produktów przeznaczony był na cel charytatywny. Gwiazdą wieczoru był i świetnie nas bawił zespół
„Daj Spokój”, którego liderem jest ks. Grzegorz Szczygieł MS, aktualnie duszpasterz akademicki w Rzeszowie. Po koncercie i bisach mieliśmy możliwość podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni, który zakończy to radosne spotkanie.

Organizatorem był ks. Marek Draus – Parafia Frysztak.

Współorganizatorzy:

• Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
  • Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej
  •  Ziemia Frysztacka – Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju
  • Ochotnicza Straż Pożarna Frysztak
  • Ochotnicza Straż Pożarna Kobyle
  •  Zakład Komunalny we Frysztaku
  •  Studio Reklamy Neo-Design Frysztak

Patronat:

• Ks Dziekan Dekanatu Frysztak – Bogusław Bogaczewicz
  • Wójt Gminy Frysztak – Jan Ziarnik
  • Starosta Powiatu Strzyżowskiego – Robert Godek

Patronat medialny:

• Katolickie Radio VIA
  • Gazeta Frysztacka
  • Frysztak24.pl
  • Internetowa Telewizja Południe

Finansowo wsparli to Dzieło:

• Bank Spółdzielczy w Strzyżowie,
  • Zakład Stolarski – Zbigniew Dykas,
  • Wenta – Frysztak,
  • Hurtownia Materiałów Budowlanych – Dorota Wiśniowska,
  • Warsztat Diagnostyki Samochodowej – Wacław Salamon,
  • Przychodnia Zdrowia Frysztak, ul. Rzeszowska – dr Marek Ziajor,
  • Młyn Frysztak,
  • Sklep Mięsny – Bogusława Grela,
  • mgr Grażyna Kućma i dr Janusz Kućma,
  • Rolmopex – Tadeusz Jabłecki,
  • MilCar – Artur Milli,
  • Trans-Handel – Anna i Marek Mokrzyccy,
  • Auto-Naprawa i Handel – Tomasz Mikuszewski i S-ka,
  • Tajfun – Kazimiera Babiak,
  • Tara – Tadeusz Chmura,
  • Apteka Jana Pawła II – Dajana Żywar-Nieroda,
  • Neo-Design – Frysztak,
  • Ekoplast – sztuczne ognie – Jarosław Petka, Stolarex – Tadeusz Góra
  • oraz Wszyscy którzy złożyli datek do puszek na rzecz Koncertu w niedzielę 11 maja 2014 r.

Dziękuję za objęcie patronatem naszego Koncertu – Dziękczynienia:

Proboszczowi Parafii Narodzenia NMP we Frysztaku – dziekanowi księdzu Bogusławowi Bogaczewiczowi

Wójtowi Gminy Frysztak – Panu Janowi Ziarnikowi

Staroście Powiatu Strzyżowskiego – Panu Robertowi Godkowi

Medialnie wsparli nas, za co również dziękuję – portal Frysztak24.pl, Katolickie Radia VIA, Gazeta Frysztacka, INTERNETOWA TELEWIZJA POŁUDNIE.

Wszystkim sponsorom i tym którzy pomocnie współorganizowali Koncert składam podziękowania: Na ręce pani dyr. Gminnego
Ośrodka Kultury Joanny Czekajowskiej wszystkim artystom występującym na scenie oraz prowadzącej – Agacie Skibie, Dorocie Wojtanowskiej za przygotowanie i pilotowanie Konkursu Plastycznego Jan Paweł II – Droga do świętości, niezastąpionym Maćkowi Płoucha i Piotrkowi Korczyńskiemu z KorekSound wraz z synem. Agnieszce i Piotrowi Tulei za projekt i realizację materiałów reklamowych, dyr. Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku Markowi Armacie i jego pracownikom – Edwardowi Gierze i Januszowi Muszyńskiemu oraz ekipie za montaż sceny, Januszowi i Jolancie Zarszyńskim, Włodzimierzowi Głodowi za udostępnienie Jump’a dla dzieci, Markowi Mokrzyckiemu za transport, druhowi komendantowi Markowi Greli za koordynację służb Strażackich i Strażakom z Frysztaka, Kobyla i Widacza. Wolontariuszkom z Lazarusa z Krosna, Monice Marek wraz ze studentami Policealnej Szkoły Medycznej z Jasła, prezes
Bogusławie Mikuszewskiej i Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Frysztackiej za kulinaria, Władysławie i Tadeuszowi Chmurom za pyszności dla podniebienia. Młodzieży za pracę na rzecz Koncertu, dyr. Zakładu Komunalnego we Frysztaku Robertowi Mikuszewskiemu i pracownikom za przygotowanie terenu i porządek, Zespołowi za przyjęcie zaproszenia do Frysztaka i wspaniały Koncert. Na koniec księdzu prałatowi za "załatwienie dobrej pogody i Jarkowi Petka za przygotowanie i pokaz sztucznych ogni.