Dzień Niepodległości – 11 listopada

W dniu 11 listopada 2017 roku obchodzimy 99 rocznicę uzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej parafii o godzinie 16:00 odbył się program „Polskie drogi do wolności”, po tym programie o godzinie 17:00 odbyła się msza podczas której ks. proboszcz Bogusław mówił nam o patriotyzmie i odpowiedzialności o dobre imię Polski . Po mszy św. odbyło się przejście pod pomnik poległych żołnierzy w czasie I wojny światowej, pod pomnikiem zostały złożone wieńce, które złożyły delegacje: młodzież, Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik, ks. proboszcz Bogusław Bogaczewicz, Sekretarz Gminy Tomasz Garncarski oraz przedstawiciel Radych.  Organizatorami byli Parafia Frysztak, Wójt Gminy Frysztak, Szkoła Podstawowa we Frysztaku, Zespół Szkół w Gogołowie, Zespół Szkół w Stępinie oraz GOK Frysztak.